1413280185_img11271969

متن گزارش در این مکان (کلیک کنید )

مؤسسه نورالبیان‌المبین قزوین؛‌ مجری دوره‌های تخصصی قرآن

گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد: رئیس هیئت‌ مدیره مؤسسه نورالبیان‌المبین قزوین گفت: برگزاری دوره‌های تخصصی و اجرای طرح‌هایی مانند استعدادهای برتر قرآنی از جمله برنامه‌هایی است که مؤسسه نورالبیان‌المبین در استان قزوین اجرا می‌کند.

مصطفی فضلعلی، رئیس هیئت‌ مدیره مؤسسه قرآنی نورالبیان‌المبین قزوین در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، بیان کرد: این مؤسسه قرآنی از سال ۸۹ فعالیت خود را در قزوین آغاز کرده و از سال ۹۰ نیز به صورت رسمی ثبت شده است.

وی ادامه داد: مؤسسه نورالبیان‌المبین قزوین در طول سال فعالیت‌های و برنامه‌‌های قرآنی مختلفی را برای قرآن‌آموزان خود اجرا می‌کند.

رئیس هیئت‌ مدیره مؤسسه قرآنی نورالبیان‌المبین قزوین در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر تعداد ۱۵۰ نفر در مؤسسه نورالبیان‌المبین که ویژه آقایان است، مشغول به فعالیت هستند و هم‌اکنون نیز تعدادی از حفاظ قرآنی در اجزاء مختلف تربیت شده و تعدادی نیز در حال تربیت هستند.

فضلعلی در ادامه سخنان خود بیان کرد: از لحاظ اقلیمی و بحث دسترسی، مؤسسه نورالبیان‌المبین در موقعیت مناسبی قرار دارد. همچنین، از لحاظ فضای آموزشی نیز اگر فضای گسترده‌تری داشته باشیم می‌توانیم برنامه‌ها و فعالیت‌های بیشتری را نیز انجام دهیم ولی در مجموع مؤسسه در موقعیت خوبی قرار دارد.

رئیس هیئت‌ مدیره مؤسسه قرآنی نورالبیان‌المبین قزوین ادامه داد: در این مؤسسه رشته‌های مختلف قرآنی مانند قرائت قرآن کریم از سطوح اولیه تا پیشرفته،‌ حفظ قرآن کریم، تفسیر قرآن، عقاید و احکام و نجوم اسلامی به قرآن‌آموزان آموزش داده می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به برنامه‌های مختلف مؤسسه نورالبیان‌المبین، اظهار کرد: برای ماه مبارک رمضان تقریباً در هر سال برنامه محافل جزءخوانی قرآن کریم را برگزار می‌کنیم و در برنامه‌های مناسبتی نیز فعالیت‌هایی از قبیل اعزام گروه تواشیح به برنامه‌های مختلف را انجام می‌دهیم.

فضلعلی در ادامه سخنان خود در این زمینه با اشاره به اینکه مؤسسه نورالبیان‌المبین شعبه‌ای در مکان دیگر ندارد، گفت: در این مؤسسه قرآنی آقایان در رده‌های سنی مختلف از هشت سال به بالا در رشته‌های مختلف مشغول به فعالیت و آموزش هستند.

رئیس هیئت‌ مدیره مؤسسه قرآنی نورالبیان‌المبین قزوین در ادامه با اشاره به اینکه به جز حمایت مالی سازمان تبلیغات اسلامی تاکنون حمایتی از سوی مسئولان به‌ویژه مسئولان استانی و شهرستانی از مؤسسه نشده است، بیان کرد: با وجود این فعالیت‌های مؤسسه در تمامی ایام سال برقرار است.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری دوره نجوم اسلامی در این مؤسسه، افزود: با تأسیس انجمن علوم اسلامی در مؤسسه، برنامه «شب رصد» را طی ایام مختلف سال اجرا می‌کنیم که طی آن قرآن‌آموزان علاقه‌مند به همراه خانواده‌هایشان می‌توانند به رصد آسمان بپردازند.

فضلعلی در ادامه با اشاره به اینکه جلسات برنامه‌ریزی درسی نیز در محل مؤسسه برگزار می‌شود، اظهار کرد: فعالیت‌های مختلفی از جمله فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی و برنامه تفریحی ویژه قرآن‌آموزان که معمولاً در روزهای جمعه برگزار می‌شود، از برنامه‌های مختلف مؤسسه نورالبیان‌المبین است.

رئیس هیئت‌ مدیره مؤسسه قرآنی نورالبیان‌المبین قزوین با بیان اینکه این مؤسسه به‌عنوان مرکز آموزش‌های تخصصی استان قزوین فعالیت می‌کند، تصریح کرد: اجرای دوره‌های تخصصی در استان برعهده این مؤسسه است و طرح‌هایی مانند استعدادهای برتر قرآنی که امسال اجرا می‌شود نیز از جمله این برنامه‌هاست.

وی در پایان بیان کرد: علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و ثبت نام در کلاس‌های مختلف قرآنی می‌توانند به نشانی مؤسسه نورالبیان‌المبین واقع در شهرستان قزوین، خیابان شهید بابایی، کوچه شهید بهبودی، پلاک ۵۶ مراجعه کنند و یا با شماره ۰۲۸۳۳۳۴۹۴۴۸ تماس بگیرند.

1+